Феміна. Метаморфози
25/04/2007-25/04/2007

Феміна. Метаморфози

Експозиція виставки «Феміна. Метаморфози» – це спроба простежити, як у творчості видатних митців Франції, України та Росії і, зокрема, у трактуванні ними жіночого образу виявилися основні естетичні та світоглядні концепції трьох перших десятиліть ХХ століття. Роботи корифеїв російського реалістичного живопису Рєпіна та Архипова сусідять тут із творами метрів французького мистецтва Майоля та Утрілло, картини класиків соціалістичного реалізму Бродського і Дейнеки – з полотнами художників еміграції Бабія і Серебрякової.
Мета експозиції – проілюструвати найпомітніші віхи мінливого процесу пошуку нової мистецької мови, засвідчити взаємообмін мистецьких традицій Франції, України та Росії, що активізувався в період еміграції художників після революції 1917 року.
На виставці було представлено понад 50 живописних, графічних та скульптурних робіт із фондів музею та приватних колекцій. В експозиції - полотна М. Утрілло, М. Нестєрова, А. Архіпова, О. Дейнеки, Б. Йогансона, З. Серебрякової, В. Пальмова, М. Глущенка, О. Шовкуненка, П. Нілуса, О. Бродського, графічні роботи І. Рєпіна, В. Татліна, Р. Фалька, Є. Круглікової, Є. Кацмана, скульптура А. Майоля, О. Архипенка, П. Трубецького, А. Голубкіної і багатьох інших.
Виставка організована – Київським музеєм російського мистецтва, журналом «Антиквар» та антикварним салоном «Дукат».