УКРАЇНСЬКА ОДІССЕЯ
15/05/2008-15/05/2008

УКРАЇНСЬКА ОДІССЕЯ

До останнього часу творчий спадок художників-емігрантів практично не розглядався в контексті розвитку українського мистецтва XX століття. Ще кілька десятиліть тому незвичним для багатьох було словосполучення "український авангард", незважаючи на те, що визнані лідери так званого російського авангарду - Олександр Архипенко, Давид Бурлюк, Олександра Екстер, Казимир Малевич - були нашими співвітчизниками.
Мета виставки - розповісти про українських митців, котрі відіграли визначну роль в розвитку та примноженні національного й світового мистецтва. В кожному каталозі відомих аукціонів світу ми побачимо ці імена, які давно прославляють Францію, Німеччину, США, і про які мало знають на їхній батьківщині.
В експозиції виставки "Українська одіссея" будуть представлені роботи Олександра Архипенка, Давида Бурлюка, Абрама Маневича, життя й творчість яких пов’язані з США. А також митців інтернаціональної Паризької школи: Бориса Пастухова, Олексія Грищенка, Миколи Вакера, Йосипа Прессмана, Марка Стерлінга, Сергія Фотинського, Давида Відгофа, Ісаака Добринського, Василя Хмелюка, Іссахара-Бер Рибака, Якова Шапіро та інших.
Основу експозиції складають роботи з приватних колекцій Олександра Прогнимака, Сергія Клейна, Василя Козакова, Бориса Ложкіна, антикварного салону "Дукат" та музею "Духовні скарби України".