ВАСИЛЬ ХМЕЛЮК В РАМКАХ ПРОЕКТУ УКРАЇНСЬКА ОДІССЕЯ
06/03/2009-06/03/2009

ВАСИЛЬ ХМЕЛЮК В РАМКАХ ПРОЕКТУ УКРАЇНСЬКА ОДІССЕЯ

Проект "Українська одіссея" присвячений творчому спадку митців української художньої еміграції, було розпочато у травні минулого року однойменною виставкою в Українському домі. Розповідь про творчість українських художників, що відіграли визначну роль у примноженні здобутків національного і світового мистецтва, продовжує персональна виставка творів видатного представника українського експресивного колоризму Василя Хмелюка. Втім, його творчість не обмежується живописом та графікою. В історію літератури цей унікальний митець увійшов як перший український дадаїст та футурист.
Народившись в Україні, В. Хмелюк здобуває освіту у Краківській академії мистецтв, далі у Празі; згодом переїздить до Франції, де залишається назавжди. Саме в Парижі на початку свого творчого шляху Хмелюк дістав визнання як митець своєрідного творчого самовираження та високої професійної культури. Його живопис помітили у 20‑х роках знані колекціонери С. Щукін та А. Воляр, а всесвітньовідома Галерея Дюран-Рюель на початку 40‑х років встановила з Хмелюком ділові контакти, що тривали впродовж десятиріч. Його ім’я відоме найбільшим колекціонерам світу, вони пишаються придбаними полотнами Хмелюка. Навіть у скрутний повоєнний час французький уряд закуповував твори українського парижанина.
Творчість шанованого за життя митця переживає сьогодні нову хвилю визнання. Картини художника зберігаються у музеях і приватних зібраннях Парижа, Стокгольма, Нью-Йорка, Люцерна, Філадельфії, Мюнхена, Львова, Торонто, Києва.
В експозиції галереї «Дукат» представлено різні за тематикою та жанрами роботи митця, деякі з яких просякнуті ностальгічними мотивами, спогадами про рідну країну. Виставка з приватних колекцій демонструє лише невелику частку художньої спадщини майстра.