Третій аукціон "Українська книга"
18/03/2017

Третій аукціон

Дивитись каталог четвертого аукціону "Українська книга"


18 березня аукціонний дім «Дукат» проведе третій аукціон «Українська книга». Традиційно колекція складається з букіністичних і антикварних видань, карт, світлин, плакатів, графіки. Особливе місце в добірці посідає мистецька та художня література. Прижиттєві видання творів Івана Котляревського, Лесі Українки, Максима Рильського та Василя Стуса — лише невелика частка цікавинок аукціону.

На особливу увагу поціновувачів вітчизняного книговидання заслуговують рідкісні путівники, історико-документальні нариси, присвячені українським містам та регіонам.

Справжньою знахідкою для дослідника українського авангарду є поштова картка 1927 року з репродукцією твору Василя Седляра «Розстріл у Межигір’ї», який було понівечено кислотою у 1937 році після розстрілу автора. Сьогодні полотно відомого бойчукіста зберігається в Національному художньому музеї України, а з його первинним виглядом ми знайомі, завдяки примірникам саме цієї картки.

Безумовно, перлиною аукціону є славнозвісний бестселер свого часу — бурлескно-гротескна поема Івана Котляревсько «Енеїда», видана за життя автора у 1809 році. Примітно, що до цього твір було видано двічі — недописаним і без згоди автора. Обидва видання містили велику кількість помилок, але, попри це, викликали шалений ажіотаж.

Одним із визначних лотів є карта «Ukrania Terra Cosaccorum», видана німецьким картографом Йоганом-Баптистом Гоманном у 1712 році. На ній зазначено місце легендарної Полтавської битви 1709 р.; чітко визначено кордон між Польщею і Московією, що у 1667 р. проходив по Дніпру; на Кримському півострові позначено Перекопський вал, відбудований козаками у XVIII ст.

Загалом аукціонна збірка налічує 116 лотів та презентує понад два століття української друкарської справи.

Серед топ-лотів:

• Перше авторське видання поеми «Енеїда» І. Котляревського, здійснене у 1809 р.;

• Перше видання біографічних нарисів про М. Гоголя, укладене П. Кулішом та надруковане у Санкт-Петербурзі в 1856 р.;

• Поштова картка з репродукцією картини Василя Седляра «Розстріл у Межигір’ї» 1927 р.;

• Ксилографія видатного українського та американського графіка та живописця Якова Гніздовського;

• Карта України «Ukrania Terra Cosaccorum», складена та видана Йоганном-Баптистом Гоманном в Нюрнеберзі у 1712 році;

• Перше видання збірки Василя Стуса «Зимові дерева» 1970 р.

Передаукціонна виставка триватиме з 14 по 17 березня за адресою: м. Київ, вул. Рейтарська 8Б, галерея "Дукат"

Телефон для довідок: (044) 279 09 03 З аукціонним каталогом можна ознайомитися з 1 березня на сайті: dykat.com.ua