Другий спеціалізований букіністичний аукціон УКРАЇНСЬКА КНИГА
08/10/2016

Другий спеціалізований букіністичний аукціон УКРАЇНСЬКА КНИГА

Другий спеціалізований букіністичний аукціон «УКРАЇНСЬКА КНИГА». Старовинні та рідкісні видання, карти, графіка

Передаукціонна виставка: 30 вересня -7 жовтня

Аукціон: 8 жовтня, 14:00

Галерея «Дукат», вул. Рейтарська, 8Б

Аукціонний дім Дукат продовжує започатковану навесні цього року серію спеціалізованих букіністичних торгів та анонсує проведення другого аукціону «Українська книга», який відбудеться 8 жовтня 2016.

На торги буде виставлено колекцію, що налічує 115 лотів, та охоплює майже три століття української друкарської справи. Добірку умовно розділено на три частини: стародруки й букіністичні видання; рідкісні мапи, документи, світлини; тиражована й унікальна графіка.

Серед топ-лотів:

• останнє прижиттєве видання «Кобзаря» Тараса Шевченка 1860 року;

• перший український історичний роман «Чорна рада, хроніка 1663 року» Пантелеймона Куліша. Цю книгу було видано за життя автора у 1857 році;

• карта нижньої течії Дніпра, складена 1648 року Йоаном Блау ― сином і спадкоємцем нідерландського картографа і видавця Віллема Янсзона Блау, й ним же надрукована 1662 року в Амстердамі;

• Універсал гетьмана Павла Скоропадського від 16 жовтня 1918 року, що проголошує відновлення українського козацтва;

• книга Дмитра Яворницького «Вольности запорожских козаков» 1898 року видання, одне з найкращих досліджень з історії українського козацтва;

• Євангеліє, надруковане 1690 року в типографії Львівського Успенського братства, з автографом митрополита Андрея Шептицького.

Поміж цікавинок аукціону – добірка видань ХIX – початку ХХ столітть, присвячених Києву, серед яких — один з примірників журналу «Соціалістичний Київ» 1934 року видання. На обкладинці — варіант проекту забудови урядового кварталу, що передбачав повне знищення не тільки Трьохсвятительської церкви та Михайлівського собору, а й пам’ятника Б. Хмельницькому та Софійського собору. Втілення в життя проекту перервала Друга світова війна.

На особливу увагу з боку колекціонерів української книги заслуговує добірка віршів Василя Вишиваного «Минають дні...» 1921 року видання. Це перше і єдине видання надзвичайно цікавої особистості — австрійського архикнязя (ерцгерцога), військового діячя, політика, дипломата, поета, полковника Легіону Українських Січових Стрільців — Вільгельма Франца фон Габсбурга Лотрінгена. Саме його прихильники монархії в Україні розглядали як кандидата на український престол, хоча сам він ніколи цього не декларував. Людина з великою любов’ю в серці до України, що загинула у енкеведистських застінках.